Přidej se

V našem středisku máme velké zkušenosti s vedením dětí a mladých lidí, a to včetně dětí se zvláštními potřebami. Všichni naši vedoucí prošli akreditovanými kurzy. Snažíme se vždy o bezpečnost a přiměřenost programu, ale zároveň chceme před děti a mladé lidi stavět výzvy. Chceme, aby na výpravách a táborech zažívali skutečná dobrodružství, nacházeli opravdové kamarády na celý život a neustále se učili. Skaut je něco jiného než běžný kroužek nebo školní družina.

Chcete, aby Vaše dítě bylo u toho?

Více o skautingu se dozvíte na www.skaut.cz, můžete se podívat na weby našich oddílů nebo se ozvěte přímo vedení střediska.

30. dívčí oddíl

Iva Zahradníková – Sheia

vůdkyně oddílu

ivazah@seznam.cz

www.30dbo.skauting.cz

94. chlapecký oddíl

Libor Brzobohatý – Boro

vůdce oddílu

boro@skaut.cz

www.94bo.skauting.cz

Kolik času stojí skautování?

Schůzky probíhají po celý školní rok, a to vždy jednou týdně. Dále bývá přibližně jednou měsíčně vícedenní výprava (obvykle třídenní). Během hlavních prázdnin je to potom tábor, který mají kluci na tři týdny a holky na dva.

Kolik peněz stojí skautování?

Není to nic finančně náročného … Platí se roční členský příspěvek, který zahrnuje nájem klubovny, energie, skautský časopis, pojištění a další. Děti si dále platí poplatky za jednodenní výlety (do 100 Kč) a víkendové výpravy (300 – 500 Kč).

Vaše dítě bude dále potřebovat základní výstroj na výpravy – batoh, spacák, nůž, dobré boty a podobně.