To jsme my :-)

30.dívčí brněnský oddíl skautek Bílé kytky

Náš oddíl funguje od 14. března 1990, kdy jsme se poprvé sešli. Od té doby se toho hodně změnilo: tehdejší světlušky dnes oddíl vedou, do programu jsou zapojovány stále nové prvky, nejrůznější výtvarné činnosti, sportovní a outdoorové aktivity a také naše klubovna už není tam, kde tehdy bývala. Jedno však stále přetrvává a to je přátelství a nadšení pro skautský způsob života.

V našem oddíle máme čtyři skupinky-družinky dvě pro holky na prvním stupni základní školy, jednu pro druhý stupeň . Čtvrtá družinka je pro nejmladší holky a kluky a to pro předškoláky. Přes týden se schází družinky na dvouhodinových schůzkách. O víkendech se konají výlety, vícedenní výpravy, či jiné kulturní nebo sportovní akce. Některé akce pořádáme samy, jiné spolu s chlapeckým 94. oddílem. Vyvrcholením celého roku je čtvrnáctidenní tábor ve stanech s podsadou.

Bližší informace o naší činnosti naleznete na našich webových stránkách 30dbo.skauting.cz

Na všechny nováčky se těšíme.

Nové tábořiště u Kdousova
6.3.2019

Po dlouhém hledání a rozvažování jsme se rozhodli uspořádat letošní letní tábory na novém místě. Našli jsme krásnou a velkou louku poblíž obce Kdousov (okres Třebíč) a podepsali ... [více]

Nová klubovna bude!