Co je skaut

Skauting, to jsou dvě základní věci – jednak parta lidí, přátel a kamarádů – jednak příležitost žít život dynamicky a smysluplně. Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi. Umožňuje jim žít a dělat věci společně a staví před ně příležitosti, které jsou zároveň zábavou, hrou – a zároveň způsobem, jak poznávat nové věci.

Skauting dává do života řadu sociálních dovedností – schopnost mluvit před lidmi a schopnost naslouchat, schopnost být otevřený vůči druhým, schopnost spolupracovat. Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Ve skautingu se lidé učí hledat smysluplnost toho, co dělají – kam nasměrovat svůj život a proč. Skauting je příležitost vstoupit do dospělosti jako člověk, který ví o svých kvalitách i o tom, proč nebýt sám, proč být součástí týmu. Člověk, který ví, co chce, a aktivně jde za tím. Člověk, který může být pilířem společnosti.

Ve skautingu si člověk sáhne na GPSku, foťák, učí se dělat reportáže, slaňovat skály, vařit i sjíždět vodu na raftech. Ale to není důležité. Důležité je, co se člověk učí mimochodem přitom – že má cenu se o něco snažit. Že má cenu se zapojit. Že má cenu spolupracovat. Že má cenu být součástí věcí, ne pozorovatelem…

Skauting staví před člověka příležitosti:

• Být členem týmu, mít kamarády
  • Prožívat život naplno, žít dynamicky, aktivně, zábavně, zajímavě
  • Rozvíjet se, růst
  • Pomáhat světu kolem sebe k rozvoji
  • Hledat směr pro svůj život

Nové tábořiště u Kdousova
6.3.2019

Po dlouhém hledání a rozvažování jsme se rozhodli uspořádat letošní letní tábory na novém místě. Našli jsme krásnou a velkou louku poblíž obce Kdousov (okres Třebíč) a podepsali ... [více]

Nová klubovna bude!
01.12.2018