Chlapecký oddíl

Náš oddíl spatřil světlo světa před více jak 60ti lety a i přesto, že byl několikrát nucem přestat ve své činnosti, tak nyní funguje velmi dobře.

Náš oddíl má 4 družiny, což jsou menší skupinky, které se setkávají vždy jednou týdně a potom vždy první středu v měsíci, kdy se sejde celý oddíl. Dvě družiny jsou čistě jen vlčata, tedy kluci přibližně od 6 do 11 let. Zbylé dvě jsou skautské a patří sem starší věková kategorie, tedy 11 až 15.

A co, že to vlastně děláme? Krom toho, že máme jednou týdně dvouhodinou schůzku, na které hrajeme spoustu her a poznáváme ostatní skautské dovednosti a znalosti, tak jezdíme na výpravy. Výpravy jsou obvykle od patku do neděle a bývá většinou jedna měsíčne. Samozřejmě se občas vyskytně příležitost na nějakou kultůrní akci jako je divadlo, kino, promítání apod.

Abych nezapoměl, každoročně jezdíme na tří týdenní tábor. Který se obvykle koná na přelomu července a sprna v Kostelní Myslové (5km od Telče).

Všichni vedoucí družin mají vzdělání, které je nezbytné proto aby tuto činnost mohli dělat a je akreditováno MŠMT.

Pokud by vás cokoli zajímalo neváhejte a obraťte se na vedení "devadesátčtyřky".

Libor Brzobohatý boro@skaut.cz - Vůdce

Jiří Vogt skautdesert@gmail.com - Zástupce vůdce

Jiří Fic Jur@skaut.cz - Zástupce vůdce

Všechny bližší informace o akcích naleznete na www.94bo.cz